דוד מקצר

דוד מקצר - עבודה לחשמלאי מומחה

דוד מקצר גורם נזק משמעותי לאורך חיי הדוד ולאי נוחות משמעותית בחיי היום יום שלכם. אנו מציעים שירות תיקון דוד מקצר במהירות ובמחיר שווה לכל כיס. או מספקים שירותי חשמלאי מוסמך בעל ניסיון רב באיתור ותיקון תקלות בדודי שמש ודודי חשמל.

איקון מנורה - שגיא עבודות חשמל - חשמלאי מוסמך

למה הדוד מקצר?

כאשר מזמינים אותנו לתקן דוד מקצר, הרבה פעמים השאלה הראשונה ששואלים אותנו היא למה הדוד מקצר ואיך מונעים מזה לקרות? זוהי שאלה לא פשוטה ואין לה תשובה אחת. 

דוד מקצר יכול להיות בגלל תקלה נקודתית הנובעת ממגע בין החיווט לבין מים, לדוגמא כאשר הבידוד נחשף ויורד גשם. סיבות אחרות לקצרים בדדי חשמל הם גוף חימום תקול או שרוף, בעיה מבנית בדוד הגורמת לנזילות, תרמוסטט תקול, פער בין התשתית החשמלית הנצרכת לתשתית החשמלית הקיימת ועוד.

כמה דחוף לתקן את הדוד?

הדוד התחיל לקצר בסופ"ש? אין סיבה לדאגה, הבית שלכם לא יישרף. אולם אין להשתמש בדוד לפני שחשמלאי בדק את מקור הבעיה ומומלץ לקרוא לחשמלאי מוסמך בהזדמנות הראשונה, על מנת שיבדוק את לוח החשמל ואת הדוד המקצר. 

שימוש בדוד מקצר – גם כאשר הקצר היה חד פעמי – עלול לקצר (הא הא) את אורך חיי הדוד. בנוסף, השארת דוד מקצר במצבו לאורך זמן עלול לגרום לנזקים משניים הדורשים תיקונים יקרים יותר. לדוגמא, חיווט חשוף דורש איטום של החיווט בלבד – אולם אם החיווט הספיק להיחלד בשל חשיפה ארוכה לאוויר ומים תיאלצו להחליף את החוטים – מה שעלול להיות יקר יותר

איקון מנורה - שגיא עבודות חשמל - חשמלאי מוסמך

כיצד מתקנים דוד מקצר

יש שני שלבים עיקריים בתיקון דוד מקצר:

איתור התקלה

תיקון דוד מקצר מתחיל בשלב הראשון באיתור מקור התקלה. איתור מקור התקלה יכולה להיות משימה מתעתעת מפני שיש חלקים רבים שעלולים להתקלקל, ולא כולם ניתנים לזיהוי מהיר בעין. 

כדי לאתר את מקור התקלה נעשה כמה בדיקות: ננסה להדליק את הדוד, נשאל אתכם מתי התחילה התקלה (אחרי הגשם הראשון? כעבור דקות ארוכות מהדלקת הדוד?), נשתמש בכלים דיאגנוסטיים ונעשה בדיקה בעין כדי לאתר כבלים חשופים, גופים שרופים או פגועים, זליגות, חורים ועוד.

החלפת חלקים תקולים ותיקון בעיות מבניות

לאחר שאיתרנו את הסיבה לקצר ניתן להתחיל להחליף חלקים, לאטום חלקי חוט חשופים ולשפר את החיווט.  אם הבעיה היא חלק תקול אחד התיקון יהיה קצר ומחירו ייקבע בהתאם למחיר החלק התקול. אם הבעיה מורכבת יותר, התיקון עלול לקחת זמן רב יותר ולדרוש חיווט מחדש.

שאלות ותשובות דוד מקצר

יכולות להיות סיבות רבות לכך שהדוד מקצר, נזילה מהדוד, חיווט לא תקין של חוטי החשמל, גוף חימום שנשרף, תרמוסטט שאינו תקין, עומס רב מדי על הפקק החשמלי. איש מקצוע יאבחן את הגורם לקצר ויוכל לטפל בבעיה ביעילות.

אם הדוד מקצר אחרי שיורד גשם זה סימן די ברור לכך שככל הנראה הסיבה לקצר היא מגע בין המים לחשמל, מה שאומר שיש חוטי חשמל בדוד שאינם מבודדים היטב וחשופים לגשם. במקרה זה יש להזמין חשמלאי שיבדוק את תקינות חוטי החשמל בדוד ויטפל בחוט התקול.

אם הדוד מקצר לאחר שמדליקים אותו כנראה שהסיבה הינה גוף חימום תקול, וככל הנראה תצטרכו להחליף את גוף החימום. אם הדוד שלכם הוא בן 4 שנים ויותר, ההמלצה היא להחליף את הפלאנג', היות ופלאנג' בן מספר שנים ייתכן שצבר אבנית העלולה לחדור לגוף החימום החדש ולקצר את אורך חייו וחבל.