עלות החלפת לוח חשמל

תוכן עניינים

לוח החשמל הוא אולי החלק החשוב ביותר בביתנו. הוא מנתב לנו את החשמל בבית ונותן לנו שליטה וידיעה על התקלות השונות והקצרים בבית. לפעמים הוא צובר בלאי ולפעמים הוא נשרף ולכן יש לבצע החלפה. אז מה יש לקחת בחשבון בעת ההחלפה?

כמה עולה לנו החלפת לוח חשמל?

הצעת המחיר שנקבל תהיה תלויה בעיקר מ- 3 גורמים עיקריים הלו הם גודל לוח החשמל, המאמ”תים השונים ובעצם עלות העבודה של פירוק הלוח הקודם והרכבתו של הלוח החדש. לוח החשמל בדירה הוא שונה מבית לבית ומותאם באמת לגודלו של הבית וכן לצריכת החשמל הביתית הממוצעת. מאמ”תים מהווים המפסקים (שמם המלא הנו מפסק אוטומטי מגנטי תרמי) ולכל מאמ”ת כזה יש את מחירו. מערכת תלת פאזיות הנן בעלות מספר מאמת”ים גבוה מלוחות חד פאזי ולכן גם מחיר התקנתן יהיה גבוה יותר. לוחות חשמל גדולים בעלי מספר מאמת”ים גבוה יותר עלות עבודתן תעלה גם היא ולכן מדובר בפרמטר נוסף שיש לקחת בחשבון בעת שאנו מחליפים את לוח החשמל שלנו.

אז כמה זה יוצא בתכלס?

מחירו של לוח חשמל עד 12 מקומות (הלוח עצמו) יעלה לנו בין 180 ל220 שקלים וככל שגודלו של לוח החשמל גדול כך יעלה מחירו בהתאם. בנוסף על כך יש לזכור כי כל מאמ”ת יעלה לנו כ- 80 ₪ ככה שאפשר לראות כיצד המחיר של המערכת עולה על כך מאמ”ת נוסף במערכת. נוסיף את עלות העבודה הממוצעת של בין 180 ל 200 ₪ של חשמלאי על לוח החשמל ונגיע כבר למחיר. החלפת מערכות מחד פאזי לתלת פאזי הנה תהיה עלות נוספת, בנוסף החוטים שבהם נבחר להשתמש וכן אם נהיה מעוניינים בהתקנת שעון שבת ללוח חשמל. לכל חלק יש את מחירו והתוספת ועלינו לקחת זאת בחשבון לפני העבודה.

תזכרו שחשוב להתייעץ עם קבלן עבודות חשמל ואפילו לבחון מספר הצעות מחיר ולקחת לא רק את הזולה ביותר אלה את המפורטת והמוסברת ביותר בכדי שבעתיד לא נצטער עליו, כי מה שנחסוך עליו היום עלול לעלות לנו ביותר.

 

עלות החלפת לוח חשמל
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
אולי יעניין אותך גם:
איך מחליפים שקע חשמל
איך מחליפים שקע חשמל

התקנת שקע חשמל חדש יכולה לנבוע מכמה סיבות, ייתכן והוא תקול ואיננו מזרים חשמל או שעשיתם שיפוץ בבית וכעת אתם רוצים להחליף את השקעים שיתאימו

קרא עוד »
מחיר הזזת נקודת חשמל
מחיר הזזת נקודת חשמל

הזזת נקודת חשמל נפוצה בעיקר בזמו שיפוצים או מעברי דירה שאנחנו מבצעים. לפעמים יש להוסיף נקודות חשמל חדשות ולפעמים יש לבצע הזזה של הנקודה הקיימת

קרא עוד »
לוגו שגיא עבודות חשמל

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן