לוח חשמל

לוח חשמל - התקנת לוח חשמל

אנו מספקים שירותי תיקון והתקנת לוח חשמל ותשתיות החשמל.

השירות שלנו מהיר ומסופק ע"י חשמלאי מוסמך עם ניסיון רב באיתור ותיקון תקלות חשמל. בנוסף, אנו מספקים חלקי חילוף במחירים נוחים לכל כיס.

איקון מנורה - שגיא עבודות חשמל - חשמלאי מוסמך

מה זה לוח חשמל?

אתם כנראה מכירים אותו בתור לוח פלסטיק שנמצא ליד הכניסה לבית אליו הולכים כאשר החשמל בבית קופץ. אבל לוחות חשמל הוא הרבה יותר מרק לוח המשמש לחיבור החשמל אל הבית – הוא ממש הלב הפועם של כל מערכת החשמל הביתית שם נמצא חיווט לוח החשמל.

לוח השירות החשמלי הוא החיבור בין החוטים החיצוניים המגיעים מהרחוב לבין החוטים הפנימיים של המערכת החשמלית של ביתכם. באמצעות לוח החשמל אפשר להוריד את החשמל, לשלוט על עוצמת החשמל, לחווט מחדש את הבית ולאתר מיקום של תקלות חוזרות ונשנות. הבנת היסודות של לוח חשמלי בביתכם תשמור עליכם ועל ביתכם מואר ומלא אנרגיה. 

חלקים שונים בלוח החשמל

מתג בקרת חשמל

אם ללוח החשמל היה בוס, הוא היה מתג בקרת החשמל / ההפעלה. הוא ממוקם במיקום בולט בלוח החשמל ואחראי על עצירת אספקת החשמל במקרים של עומס יתר או קצר חשמלי, על מנת למנוע נזק.

בחלק מהמקרים, מתג בקרת החשמל מופרד משאר המתגים, עם מכסה וחותם משלו, זאת על מנת למנוע התעסקות מיותרת.

מתג כללי אוטומטי

המתג הכללי האוטומטי הוא מרכיב הקיים רק בלוחות חשמל חדשים. אם לוח החשמל שלך ישן, לא תמצא בתוכו אחד. תפקידו לנתק את החשמל לכל הבניין במקרה של קצר חשמלי או עומס יתר הנובעים ממספר רב של מכשירים ביתיים שהופעלו בו זמנית או כתוצאה ממכשיר אחד מקצר.

חלקים נוספים בלוח חשמל

מגן ברקים / מגן מתח

זהו פריט נוסף חובה נוסף שניתן למצוא במרבית לוחות החשמל החדשים ומטרתו לשפר את הבטיחות. מגן המתח, כשמו כן הוא, מגן על מנגנוני החשמל של הבית מפני פגיעת ברק. במקרה כזה, מגן הברקים יסיט את הזרם לאדמה ובכך ימנע נזק למכשירים חשמליים.

מתג דיפרנציאלי

מתג זה שונה מהאחרים. ניתן לזהות אותו בקלות מכיוון שיש בו ידית מסתובבת, המכונה בדרך כלל בורג נעילה. אלמנט זה מגן על ההתקנה מפני דליפות זרם, ומונע ניצוצות ואש במקרה של חיבור באמצעות כבל פגום.

מתגי הפעלה קטנים

מתגים אלה שולטים בנפרד על אספקת החשמל למכשירים ביתיים ומעגלים חשמליים שונים: מכונות כביסה, תאורה, מקררים, שקעים וכו'.אם הם מגלים צריכה עודפת בחלק אחד של הבית, מתגי ההפעלה הקטנים ינתקו את החלק הזה באופן אוטומטי. לפיכך, רק שטח זה נותר ללא חשמל, ולא שאר הבית. עבודות חשמל לא עושים באופן עצמאי רק בעזרת בעל מקצוע. 

איקון מנורה - שגיא עבודות חשמל - חשמלאי מוסמך

 

מתי הגיע הזמן לשקול החלפת לוח חשמל?

לוח חשמלי ביתי נמשך אמור לתפקד בין 25 ל 40 שנה, אך שימוש מוגבר יומיומי עשוי לגרום ללוח החשמל שלכם לעבוד מעבר ליכולתו המיועדת. אם אתם הבעלים של בית ישן עם ארון חשמל ישן, ייתכן שהגיע הזמן לשקול החלפה לוח חשמל. ישנם סימנים רבים שספק הכוח של הבית שלך מיושן ולא בטוח. אורות מהבהבים, הפסקות חשמל וחשמל נמוך הם דגלים אדומים שהגיע הזמן להחליף ארון חשמל.

סימנים שעליכם להחליף את לוח החשמל

מכיוון שהלוח החשמלי שלך הוא הלב של אספקת החשמל בבית שלכם חשוב להגן עליו מפני עומס יתר, חשוב לשמור עליו במצב תקין בעוצמה הנכונה.

  • אם הבית שלכם פועל עדיין עובד על פיוזים, כנראה שהגיע הזמן לשדרג. נתיכים אינם בטוחים או אמינים כמו מפסקים. 
  • בדוק מדי פעם בלוח החשמל שלכם את אחד הסימנים הבאים:

חלודה, סימני כוויה, זמזום, ריח של פלסטיק בוער. אם אתה מאתרים את אחד הסימנים, ייתכן שזה הזמן להחליף את לוח החשמל שלך.

האם הבית שלך אומר לך שהגיע הזמן לשדרג את לוח החשמל? 

גרים בבית ישן, יתכן שבביתכם אומר לכם כי החיווט החשמלי שברשותכם אינו מספיק. אם אתם נתקלים באחת מהאפשרויות הבאות, ייתכן שהגיע הזמן לשדרג לוח חשמלי. מה הכוונה? 

  • מפסקי זרם מטיילים בתדירות גבוהה. אם יש לך מעגלי חשמל  עמוסים יתר על המידה לעתים קרובות, לוח החשמל כנראה לא מספיק כדי לעמוד בדרישה. השימוש שלכם  חורג מההיצע. 
  • אורות מהבהבים ועמומים. שמתם לב שאתם מפעילים את המיקרוגל האור מעל דועך לרגע? סימן נוסף לכך שאתם מפעילים יותר מדי לחץ על מערכת החשמל של הבית.
  • מכות חשמל. האם השקעים או האורות שלך מחשמלים אתכם כשאתם מחברים משהו או מפעילים מכשירי חשמל חדשים. הפעלת מכשירים חדשים דורשים משיכת כוח גדולה יותר. מכשירים רבים דורשים כיום מעגלי 240 וולט ולא 120 האופייניים. 
  • משפצים את הבית- לא רק אינסטלציה חשובה לשדרג גם את לוח החשמל. 
  •  אם המשפחה שלך גדלה, באופן טבעי אתם כנראה משתמשים ביותר חשמל. בימינו לילדים ולבני נוער יש טלפונים ומחשבים משלהם. אם אתם עובדים מהבית עכשיו, אתם גם משתמשים יותר בחשמל.

 

שאלות ותשובות לוח חשמל

אם עברתם לבית חדש, או החלפתם את לוח החשמל, מומלץ לסמן ליד כל פיוז על איזה איזור בבית הוא אחראי. איך עושים זאת? פשוט מאוד. מכבים בכל פעם פיוז בודד ובודקים באיזה איזור בבית החשמל כבה. זה בהחלט נוח במקרה שפיוז קופץ ואתם יכולים לדעת באיזה איזור בבית קיימת תקלה.

בדיקת ממסר פחת הינה בדיקה שמומלץ לבצע בתדירות של פעם ב 3 חודשים, הבדיקה מתבצעת כך: יש ללחוץ על מתג ה TT (ממסר הפחת) לוודא שהשלטר עובר למצב OFF ושאספקת החשמל לדירה מפסיקה. בדיקה זו קריטית מאוד, היות וממסר הפחת מנתק את לוח החשמל במקרה קצר או תקלה כך שהלוח לא יעלה בלהבות.

מומלץ להזמין אחת לשנה חשמלאי מוסמך שיוודא את תקינות הלוח ויתקן תקלות קלות לפני שהן גורמות נזקים ללוח או למכשירי החשמל בבית. בנוסף, הבדיקה תכלול בדיקת הארקה, בדיקת מפסק ראשי, ובדיקת אטימה לחדירת מים לארון החשמל.