למה דוד חשמל מקצר?

תוכן עניינים

התרחיש: שמת לב שדוד השמש גרם לקצר חשמלי בבית. אז הלכת ללוח החשמל והרמת את הפקק. אבל קצת אחר כך המפסק של דוד המים נפל שוב.

אז למה זה קורה?

הסיבות הסבירות ביותר לדוד מקצר:

  • פלאנג שרוף
  • תרמוסטט גרוע
  • בעיות חיווט חשמל

אבל לפני שניכנס לבעיות האלה, יש כמה דברים שאתה צריך לדעת:

  • אל תמשיך להרים את המפסק. זה עלול לחמם יתר על המידה את החוטים במעגל (מה שעלול להוביל לשריפה), לשחוק את המפסק (מה שעלול לגרום לו לא להידלק אחר כך) ולפגוע עוד יותר בדוד.
  • אל תחליף את המפסק במפסק בעל דירוג גבוה יותר. התייעץ עם קבלן עבודות חשמל, אם תגדיל את גודל המפסק מבלי להחליף את החיווט, למעשה הסרת את מכשיר הבטיחות של המפסק. כעת המפסק ייתן לחשמל נוסף לזרום למעגל, שעלול להתחמם יתר על המידה בחוטים ולגרום לשריפה.

עכשיו נבחן את הבעיות האפשריות שגורמות לתקלה של דוד מקצר:

פלאנג שרוף

הפלאנג הוא החלק של הדוד שמש שמחמם את המים. ברוב הדודים יש שני גופי חימום: אחד למעלה ואחד בתחתית. בדרך כלל, כשהפלאנגים מתקלקלים, הם פשוט נשרפים ונתין להבחין בכך על ידי העובדה שהמים אינם חמים כמו פעם.

אך לעיתים מעטפת הפלאנג יכולה להתפצל ולחשוף את רכיבי החשמל ישירות למים או למיכל. קצר חשמלי זה יכול לגרום למפסק הדוד ליפול.

תרמוסטט גרוע

כל פלאנג נשלט על ידי תרמוסטט; שני התרמוסטטים “מדברים” ביניהם על מנת להבטיח שרק פלאנג אחד פועל בכל פעם.

עם זאת, כאשר תרמוסטט משתבש, הוא עלול ליצור בעיה בה שני פלאנגים פועלים בו זמנית. זה שואב יותר חשמל ממה שהמעגל יכול להתמודד איתו, מה שגורם למפסק ליפול.

בעיית חיווט חשמל

הבעיה עלולה לא להיות קשורה לדוד המים. יכול להיות ש:

  • המפסק עצמו שחוק ונופל ללא צורך
  • חוט משוחרר בלוח החשמל גורם לקצר

היעזרו בחשמלאי מוסמך

אנחנו בשגיא עבודות חשמל יכולים לעזור לך לתקן את דוד החשמל שלך. הטכנאים שלנו בעלי ניסיון רב בתחום ויודעים לפתור כל בעיה. צרו איתנו קשר עוד היום.

למה דוד חשמל מקצר?
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest
אולי יעניין אותך גם:
איך מחליפים שקע חשמל
איך מחליפים שקע חשמל

התקנת שקע חשמל חדש יכולה לנבוע מכמה סיבות, ייתכן והוא תקול ואיננו מזרים חשמל או שעשיתם שיפוץ בבית וכעת אתם רוצים להחליף את השקעים שיתאימו

קרא עוד »
מחיר הזזת נקודת חשמל
מחיר הזזת נקודת חשמל

הזזת נקודת חשמל נפוצה בעיקר בזמו שיפוצים או מעברי דירה שאנחנו מבצעים. לפעמים יש להוסיף נקודות חשמל חדשות ולפעמים יש לבצע הזזה של הנקודה הקיימת

קרא עוד »
לוגו שגיא עבודות חשמל

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן